cz    en
Zbývá
dní do EUROPEAN DogSHOW 2014
 

Best in Show at the European Dog Show 2014 in the Czech Republic : the Fox Terrier (Wire) Kingarthur van Foliny Home owned by Dieny Uiterwijk & Rony de Munter, Viktor Mazoni
a
 
VÍTEJTE NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH EVROPSKÉ VÝSTAVY
Vážené dámy, vážení pánové,

rád bych Vás jménem Českomoravské kynologické unie pozval na Evropskou výstavu psů všech plemen, kterou budeme mít tu čest a potěšení pořádat ve dnech 23.-26.10.2014. Město Brno, v kterém se Euro Dog Show bude konat, je s hodnocením exteriéru psů neodmyslitelně spojeno. Výstavy psů byly v Brně pořádány již na začátku XX.století, každý rok zde probíhají mezi vystavovateli oblíbené mezinárodní výstavy a možná si někdo vzpomene i na Světové výstavy v letech 1965 a 1990.

Moravská metropole Brno by se účastníkům a návštěvníkům Euro Dog Show mohla líbit hned z několika důvodů. Brno je krásné historické město s příjemným okolím. Je dobře dosažitelné všemi dopravními prostředky a nabízí širokou škálu ubytování. Areál BVV, v kterém výstava proběhne, disponuje novými, vzdušnými, světlými a prostornými halami. Vzhledem k tomu, že se jedná o veletržní areál, je k dispozici potřebné zázemí od parkovacích prostor až po občerstvení.

ČMKU se snaží výstavu připravit tak, aby byla důstojným a příjemným prostředním pro psy a jejich vystavovatele i pro návštěvníky z řad odborníků i laiků.

Já i moji kolegové Vás v roce 2014 na Euro Dog Show srdečně zveme a těšíme se na Vaši návštěvu.

Lubomír Široký
předseda ČMKU

 
O ČMKU

O Českomoravské kynologické unii

Českomoravská kynologická unie (ČMKU) je střešní kynologickou organizací v České republice. Byla založena v roce 1992 , tedy v době, kdy se původní Československo rozdělilo na dva státy, Českou republiku a Slovenskou republiku a bylo nutné vybudovat novou organizační strukturu kynologie. Českomoravská kynologická unie zastupuje českou kynologii v FCI.
Českomoravská kynologická unie se nezabývá jen věcmi, které s chovem psů bezprostředně souvisí a které vyplývají z členství v FCI. Snažíme se chov psů zastupovat i vůči nepejskařské veřejnosti a také vůči státním orgánům. Tam, kde nám to legislativní předpisy povolují, připomínkujeme nově vznikající a chovu a držení psů se týkající zákony a vyhlášky.
Do plemenné knihy Českomoravské kynologické unie se ročně zapisuje okolo 40 000 psů a fen. V České republice se momentálně chová 275 plemen uznaných FCI a 18 plemen FCI neuznaných. Pořadí  plemen  z pohledu počtu zápisů je následující: 1. Německý ovčák, 2. Jezevčík,3 Yorkšírský teriér,4.Čivava, 5. Labradorský retriever,6.Border kolie,7.Bernský salašnický pes, 8. Zlatý retriever,9.Stafordšírský bulteriér,10. Kavalír King Charles španěl.
Českomoravská kynologická unie přiznává v současné době pět šampionátů a to tituly Šampion práce, Dostihový šampion, Šampion ČR, Junior šampion ČR, Šampion ČMKU (výstavní šampion) , Veteran šampion a Grand šampion.

Českomoravská kynologická unie má své sídlo v Praze a to ul. Maškova 3,  182 53 Praha 8. Bližší informace i kontakty je možné najít na www.cmku.cz.

 

 

 
   
ROZDĚLENÍ PLEMEN

NÁRODNÍ VÝSTAVA

 

23.10. 2014   skupiny  III., VI., X.

 

24.10. 2014   skupiny   I., IV., V.

 

25.10. 2014  skupina   VII, VIII, IX

 

26.10. 2014   skupiny  II, non FCI

 
Momentky
 

Novinky

Na FC profilu výstavy naleznete galerii nalezených věcí. Pokud Vám něco patří kontaktujte : cmku@cmku.cz

- Příjezd vystavovatelů na výstaviště je možný v průběhu celého dopoledne. Počítejte s dostatečnou časovou rezervou před hodinou určenou pro posuzování vašeho plemene.

Prosím nezapomeňte, že v noci ze soboty 25.10. na neděli 26.10. se mění letní čas na zimní, a to v neděli ve 3:00 na 2:00.


- Stále ještě nemáme dostatek lidí pro práci vedoucích kruhů na Evropské a Národní výstavě. Zádáme proto, kynology se znaslostí výstavních řádů, vítána je i znalost cizího jazyka, aby se hlásili na emailu: wini.cz@email.cz

9.10

- časy posuzování EV - ZDE

- časy posuzování NV - ZDE

statistika přihlášených plemen ZDE
6.10. . doplněn časový harmonogram
najdete v části program
2. 10. Z posuzování se omluvil pan Peter Fodstat ze zdravotních důvodů. Náhradního rozhodčího na EDS Jaroslav Matyáš - SK na NDS Ahrendts Elke
1.10. Ceny vstupného
100,- Kč základní
50,- Kč dětské (do 15 let), důchodci, ZTP, studenti
200,- Kč rodinné 2 dospělí a dvě děti
21.9. Z posuzování se omluvil pan Kari Järvinen ze zdravotních důvodů. Náhradního rozhodčího určí výstavní výbor co nejdříve.
19.9.2014 začínají odcházet vstupní listy. prosíme zkontrolujte si Vaše emailové schránky, kliknutím na odkaz ve Vašem emailu, nám potvrdíte, že jste vstupní list obdrželi.
Vzhledem k množství je možné, že vstupní listy budou odcházet i dva dny. Buďte proto trpěliví.
Pokud někdo neměl uvedený email, přijde mu vstupní list poštou.
14.9.2014 - v části rozhodčí najdete
přidané rozhodčí x plemeno x kruh
a také plány kruhů v halách
aktualizace - update 18.9. 2014 (pro správné zobrazování aktualizujte Váš prohlížeč  a zmačkněte F5)

4. 8. 2014

Sledujte v části rozhodčí změny. Momentálně se z posuzování omluvili:

Ron Menaker, Kreiner Michael, Rudolf Dettmar
1.7.2014

Sledujte v části rozhodčí změny. Momentálně se z posuzování omluvili:

Ron Menaker, Kreiner Michael
13.5.2014
možnost akretitace pro novináře
v části press
11.3.2014
Chcete pracovat na Evropské výstavě. Vyplňte přiložený formulář - ZDE.
10.3.2014

Možnost přihlášení psů na EV, bude probíhat na všech výstavách v ČR. 


24.10.2012
Spustili jsme pro vás nové internetové stránky Evropské výstavy
Facebook

ČMKU


 
Hlavní galerie
 
Partneři 
eu

Brno holi
Brno
rsa bauerourdogs

profi


ford 

© 2012   www.2014eurodogshow.cz